You are currently viewing Aljaška – zlato se tady nemusí vždy lesknout v Art-n-Coffee

Aljaška – zlato se tady nemusí vždy lesknout v Art-n-Coffee

KDY: ve středu 13. prosince 2023 od 18:30 hodin.

Prezentuje: Hynek Adámek

 

Srdečně Vás zveme na přednášku Aljaška – zlato se tady nemusí vždy lesknout v GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee.

Přednáška proběhne ve středu 13. prosince 2023 od 18:30.

Dnešní Aljaška je už na hony vzdálená té, o které psal Jack London. Stále je to nádherná a skoro nedotčená krajina, ale její obyvatelé se změnili. Už to nejsou jen starousedlíci a ti ostatní, kteří sem dorazili v posledních létech. Nejdrsnější stát USA je dnes symbiózou krásné přírody a moderního světa. Nekončícího přívalu turistů a poklidného života stálých obyvatel.

Už dávno neplatí, že Aljaška to jsou jen medvědi, severští psi, naftaři a hledači zlata.

RNDr. Hynek Adámek (*1962)

Geograf, publicista a fotograf. Absolvent Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně, obor fyzická geografie. Publikuje od roku 1993. Účastník české expedice Živá Afrika do rovníkové a západní Afriky v roce 1994. Spoluautor stejnojmenné publikace z roku 1996, společně s Jiřím Hanzelkou a Miroslavem Zikmundem. V roce 2000 vyšla jeho kniha Čas je dar Afriky – Etiopie (společně s Pavlem Mikešem) a v roce 2003 vydal s Jakubem Havlem knihu Island – soulad protikladů. Od roku 2003 je externím redaktorem National Geographic Česko.

Během letní antarktické sezóny 2004/2005 byl členem týmu, který na ostrově Jamese Rosse vybudoval první českou vědeckou stanici na tomto kontinentu – stanici Johanna Gregora Mendela.

Vstupné 190 Kč za osobu se hradí na místě v hotovosti.

Své místo si prosím rezervujte na tel. + 420 607 208 201 nebo na e-mailu art-n-coffee@art-n-coffee.cz

Těšíme se na vás.