You are currently viewing Art-n-Coffee slaví 5. narozeniny

Art-n-Coffee slaví 5. narozeniny

 

Před 5 lety, na státní svátek 17. listopadu 2015 přesně, jsme pro vás poprvé otevřeli naši GALERII & KAVÁRNU Art-n-Coffee.

Proč jsme se rozhodli spojit umění a kávu? Deset let jsme vozili kamenné sochy ze Zimbabwe a českému publiku je představovali na výstavách na různých zajímavých místech České republiky. Před 5 lety jsme zvažovali otevřít galerii v Praze, ale chtěli jsme vytvořit místo, které se stane živým místem setkávání, místem, kde se budou lidé potkávat nejen s uměním, ale také sami se sebou a spolu navzájem. Proto vznikl koncept GALERIE & KAVÁRNY.

A jak se nám to povedlo? Za 5 let jsme při běžném každodenním provozu (do letošního roku jsme měli zavřeno pouze na Štědrý den a Nový rok) připravili 201 cateringů na tiskové konference, večerní pracovní akce a ranní obchodní snídaně, ve spolupráci s vinaři jsme v posledních 2 letech připravili dvě desítky degustací vín z nejrůznějších koutů světa a vzali vás na 15 cestopisných přednášek do nejrůznějších zemí skoro všech kontinentů, uspořádali jsme 30 výstav a vernisáží, dohromady zhruba 300 lidí bylo při křtech vašich 5 knih. Mohli jste také u nás na cca 40 akcích zažít ochutnávku hmyzí kuchyně, poslechnout si české i zahraniční interprety na hudebních večerech, zúčastnit se nejrůznějších rukodělných workshopů, zatančit si africké tance a na prodejních akcích si pořídit originální artefakty z Afriky či designové české šperky, kabelky, oblečení a doplňky.

Naše kavárna si také několikrát zahrála ve filmu, naposledy pak ve Vysoké hře si u nás Richard Krajčo dal espresso. Herečka Andrea Růžičková (Kerestešová) vystavovala u nás své fotografie z Keni (2017), zpěvák kapely Wohnout Honza Homola u nás vystavoval grafiky (2018), před kavárnou zatančila argentinské tango a brazilskou sambu vítězka soutěže Star Dance Veronika Lálová, o motivaci nejen sportovců pohovořil Jan Mühlfeit, knihu Rozhovor s andělem pokřtil Pjér la Šéz a knihu První, statečné, jedinečné Jany Renner pokřtily novinářky Daniela Drtinová a Nora Fridrichová. Tiskové konference České mincovny se zúčastnil Miroslav Žbirka a v roce 2016 Divadlo Broadway představilo u nás novinářům nové obsazení muzikálu Kleopatra, tiskovky se tak zúčastnili Michal David, Daniel Hůlka, Linda Finková, Radka Fišarová, Alena Mihulová a další.

Své zázemí u nás také našly neziskovky jako Lékaři bez hranic, Výbor dobré vůle Olgy Havlové a další, 3x jsme věnovali kamennou sochu do aukce UNICEF, pravidelně pořádáme akce pro Klub přátel Tengenenge, který financuje vzdělávaná dětí zimbabwských sochařů. V roce 2016 jsme založili neziskovku Pasáž českého designu, která proměnila pasáž ČNB, kde kavárnu najdete, v originální živé místo plné umění a designu.
Naše GALERIE & KAVÁRNA Art-n-Coffee zvítězila v soutěži PRAGMOON TOP HEALTHY 2019 o nejlepší zdravé stravování v Praze a v roce 2016 server BusinessAnimals.cz zařadil Art-n-Coffee mezi 10 nových trendy kaváren v Praze.

Určitě jsme si na všechny a všechno nevzpomněli či nedohledali a velmi děkujeme, že jste si naše designové prostory vybrali pro své akce. V neposlední řadě pak DĚKUJEME VÁM VŠEM, kteří k nám chodíte na kávu, dort, sklenku vína jenom tak, protože je vám u nás dobře. Vážíme si toho a už se nesmírně těšíme, až vás opět u nás přivítáme. Chybíte nám.

 

A kavárně přejeme vše nejlepší, ať vzkvétá a roste a i nadále naplňuje své poslání.