You are currently viewing Autorské čtení Jany Renner v Art-n-Coffee

Autorské čtení Jany Renner v Art-n-Coffee

KDY: v pátek 24. listopadu 2023 od 18:00 hodin.

 

Srdečně vás zveme na autorské čtení spisovatelky Jany Renner z jejích knih První-statečné-jedinečné a Místečka v pátek 24. listopadu 2023 od 18:00 hodin.

První-statečné-jedinečné

Kniha přibližuje osudy třiceti žen, jejichž jména by neměla být zapomenuta a na první pohled spolu zdánlivě nesouvisí. Jedno mají ale společné: všechny byly v něčem první, statečné a jedinečné. Kniha má podtitul Češky, které zvolily tu méně pohodlnou cestu.

Anotace knihy

Jak se jmenovala naše první pilotka, první lékařka, první kandidátka na prezidentku? A kdo uskutečnil první módní přehlídku v Československu? Originální a bohatě ilustrovaná publikace nabízí odpovědí mnohem více.

Pro koho je kniha určena

Kniha První-statečné-jedinečné je pro čtenáře ve věku 9 – 99 let. Kromě medailonků žen známých i pozapomenutých obsahuje kniha úvod o vzdělávání dívek a žen, slovníček pojmů, historické dvoustrany, časovou osu nebo kvízové otázky nebo citáty o ženách z knihy. Každá žena v knize má své životní motto, které může čtenáře inspirovat nebo vzbudit zvědavost. Kniha připomíná zavedení volebního práva žen i výročí chvíle, kdy ženy získaly možnost studovat na vysokých školách. Knihu využijí učitelé dějepisu a společenských věd, ocení ji školáci a studenti a také jejich rodiče.

Místečka

Kniha obsahuje povídky o zvířatech, která mají vlastnosti lidí. Nejsou to bajky ani pohádky. Jsou to pohádkové povídky a příběhy s dobrým koncem. Místečka připomínají, že přidá-li se k běžným situacím, které zažíváme dnes a denně, síla lásky a laskavosti, narodí se naděje, že přes všechny tíživé situace společně vytvoříme lepší svět. A že svět je společné dílo všech, kteří se na jeho vzniku podílejí. Na každém z nás záleží. Víc, než si myslíte!

Anotace knihy

Všechny cesty z okolí vedou za zelený plot na zahradu, která skrývá nejedno překvapení. Toto místo svým klidem láká postav(ičk)y, které by se pohromadě jinak nesešly. Koho za zeleným plotem potkáte? Vyhraje u predátorů hlad a u kořisti pud sebezáchovy, nebo všechno nakonec dopadne úplně jinak? Nechte se unášet povídkami pro děti a dospělé, kteří ještě nezapomněli, že kdysi byli dětmi. Místečka jsou pro všechny, kdo touží po laskavosti a po příbězích s dobrým koncem. A ty potřebujeme všichni – bez rozdílu věku.

Pro koho je kniha určena

Kniha Místečka je pro všechny děti, které už umí číst, a pro rodiče, kteří čtou svým malým neposedům. Pro všechny zvídavé čtenáře, které baví ptát se a vymýšlet, co by mohlo nastat, kdyby… Příběhy autorka napsala tak, aby děti bavilo ptát se dospělých na jejich názor a zjišťovat další informace o postavách. Autorka doufá, že děti budou při čtení knihy Místečka tahat své dospěláky za rukáv a ptát se na všechno, čemu ještě nerozumějí…

Medailonek autorky Jany Renner

Vystudovala bohemistiku na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Knihy ji obklopují od dětství. Obdivuje odvážné lidi, kteří si stojí za svým názorem, ať se děje cokoliv. Živí se psaním (na různé způsoby) a mluvením. Komunikace je jejím denním chlebem. Pracovala jako tisková mluvčí, baví ji PR a fundraising a profesní i osobní cesty ji přivedly k dobročinným organizacím, které pomáhají dětem. Žije s rodinou v Praze a pravidelně utíká z města ven. A často sní s otevřenýma očima.

Těšíme se na vás na autorském čtení spisovatelky Jany Renner.