You are currently viewing Autorské čtení Kristýny Freiové s autogramiádou v Art-n-Coffee

Autorské čtení Kristýny Freiové s autogramiádou v Art-n-Coffee

KDY: v pondělí 21. listopadu 2022 od 18:00 hodin

  

Srdečně Vás zveme na autorské čtení Kristýny Freiové z její nové knihy Temnota a autogramiádu v Art-n-Coffee.

Autorské čtení proběhne v pondělí 21. listopadu 2022 od 18:00 hodin. O hudební doprovod k autorskému čtení Kristýny Freiové se postará Radek Zachariáš hrou na didgeridoo.

O autorce a její tvorbě:

„Kristýna Freiová je spisovatelka, která hledá výzvy. Neumí se dívat podle zažitých návodů, naopak odhaluje nové a nové možnosti, hledá jiné významy obecně známých pravd. Proto se pouští do převyprávění příběhů, které už známe z jiných literárních i historických děl. Jenže mladá autorka nehodlá popisovat, co je obecně dáno, ona hrdiny nechá působit ve své mysli a předkládá jejich nové osudy, protože nic není dáno a vše může být i jinak, než je dosud známo,“ napsala o autorce v recenzi její prvotiny Galilejec Jana Semelková.

Tvorba Kristýny Freiové zahrnuje prozatím čtyři romány – Galilejec (2017 a 2021), Nesmrtelný hrabě (2019) a Lucifer a Markétka (2020) a nejnovější román Temnota (2022).

Anotace knihy Temnota:

Svět se změnil a z bohů se stali lidé. Co budou muset obětovat pro to, aby svou svobodu a schopnosti získali zpět? A co obětujeme my? Nejde jen o román, ale o cestu hrdiny v každém z nás.

Usir se probouzí z podivného snu, přestože nikdy dřív nespal ani nesnil. Je zmatený. Vypadá jinak, cítí jinak. Není divu, stal se člověkem. Ale co to vůbec znamená? Co obnáší být lidskou bytostí? Svět kolem něj se změnil a nebe je tak daleko. Musí urychleně všemu porozumět a ve společnosti několika přátel vyrazit na dlouhou cestu za bytostí, která všechno způsobila dřív, než bude pozdě. Usir, Isis, Thovt a Hathor se proto vydávají na pouť za znovuobjevením vlastní síly a velikosti.

Těšíme se na vás!