You are currently viewing Benefiční vánoční koncert v Pasáži českého designu a Art-n-Coffee

Benefiční vánoční koncert v Pasáži českého designu a Art-n-Coffee

KDY: v neděli 10. prosince 2023 od 16:00 hodin.

 

Srdečně vás zveme na Benefiční vánoční koncert v neděli 10. prosince 2023 od 16:00 hodin.

Na druhou adventní neděli se Pasáž českého designu promění v koncertní sál, ve kterém se rozezní zpěv operních pěvců s klavírním doprovodem. V případě mrazivého počasí bude koncert přesunut do GALERIE & KAVÁRNY Art-n-Coffee.

Můžete se těšit na hudební zážitek v produkci Matěje Kocourka, o který se postarají:

  • Olga Koblížková – nadějná operní diva, která svým plným sopránovým fondem a vytříbenou pěveckou technikou zaujme i náročného posluchače. Mezi své hlavní úspěchy řadí vítězství zlatého pásma v pěvecké soutěži Lav Mirski 2016 (Osijek, Chorvatsko).
  • Jitka Nešverová – klavírní opora mnoha operních pěvců a významných sborových těles. Působila několik desítek let jako korepetitorka Národního divadla v Praze, kde měla možnost spolupracovat s hvězdami českého i světového operního nebe pod taktovkou významných dirigentů. Za svou dosavadní uměleckou činnost získala mnoho ocenění doma i ve světě. Mezi její nejvýznamnější ocenění patří medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za rok 2016.
  • Maestro Miguelangelo Cavalcanti – host večera – ve světě opery vysoce ceněný barytonista rakousko-brazilského původu. Jeho široký repertoár zahrnuje operní i duchovní pěveckou literaturu. Své pěvecké umění zdokonaloval na Královské hudební akademii v Londýně, v Paříži či v Lisabonu. Kromě ocenění na brazilských pěveckých soutěžích získal také několik cen na soutěžích světových (Concorso Internazionale Viotti-Valsesia (Itálie), pěvecká soutěž Alfreda Krause (Španělsko), pěvecká soutěž Ferruccia Tagliavini (Rakousko). V prvním stálém angažmá působil v Teatro Nacional de São Carlos v Lisabonu, kde debutoval jako Rinaldo vedle Teresy Berganzy. Na této scéně vystoupil v Lazebníku sevillském, Vilému Tellovi, Carmen, Bohémě, Turandot, Trubadúrovi ad. Byl stálým hostem v Théâtre Royal de la Monnaie v Bruselu, v operních domech v Lipsku, Praze, Hamburku, Kolíně nad Rýnem a Basileji. Do roku 2011 byl sólistou Státní opery Praha. Od roku 2012 je sólistou Opery Národního divadla v Praze.

Těšíme se na vás v předvánoční čas.

Vstupné dobrovolné.

Doporučujeme si své místo předem rezervovat na tel. + 420 607 208 201 nebo na e-mailu art-n-coffee@art-n-coffee.cz