You are currently viewing Cestovatelská přednáška: Antarktida – nejlepší cesta mého života v Art-n-Coffee

Cestovatelská přednáška: Antarktida – nejlepší cesta mého života v Art-n-Coffee

KDY: v pondělí 28. listopadu 2022 od 19:00 hodin

  

Srdečně Vás zveme do Art-n-Coffee na cestopisnou přednášku/zábavný stand-up Vladimíra Váchala: Antarktida – nejlepší cesta mého života.

Přednáška proběhne v pondělí 28. listopadu 2022 od 19:00 hodin.

“Těžko se popisuje pocit, kdy stojíte na palubě expediční lodi, která míří na Antarktidu. Stojíte, v ruce máte hrnek horkého kakaa, upíjíte a sledujete obří ledové kry, kterým se Vaše loď elegantně vyhýbá. Pozorujete to nádherné přírodní divadlo a těšíte se, že za necelou hodinu budete navlékat kombinézu a velké těžké boty. Vystoupíte z lodi a uděláte několik prvních kroků po pevnině.“

Jaká byla cesta, kterou Vladimír Váchal podnikl na Antarktidu? Že šlo spíše o luxusní pojetí návštěvy tohoto kontinentu než o divokou expedici do neznáma? Jak podobnou cestu prožít z pohledu turisty i posádky lodi?

Spolu s řadou fotografií si můžete přijít poslechnout novou přednášku o Antarktidě a pohledu, kterým ji Vladimír viděl. Přednáška Vám přiblíží i faktické informace o místě a podíváme se i na několik detailů k terminologii ledovců či na doporučení k focení v mrazivých podmínkách.

Vstupné 150 Kč na místě.

Těšíme se na vás!