You are currently viewing Cestovatelská přednáška Island – soulad protikladů v Art-n-Coffee

Cestovatelská přednáška Island – soulad protikladů v Art-n-Coffee

KDY: ve čtvrtek 4. dubna 2024 od 19:00 hodin.

Prezentuje: Hynek Adámek

 

Srdečně Vás zveme na přednášku Island – soulad protikladů v GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee.

Přednáška proběhne ve čtvrtek 4. dubna 2024 od 19:00.

Island, ostrov, který patří i nepatří do Evropy. Pokud nejsme cestovatelští nadšenci, pak jej zaregistrujeme až v okamžiku, kdy se probere některá z jeho sopek. Což se tam momentálně, na poloostrově Reykjanes, děje. Jak se ale liší pohled turisty, který Islandem v létě narychlo projede, od každodenního života? Co znamená být zdejším zemědělcem, nebo rybářem? Je tady aktivní sopka atrakcí, nebo spíš nepříjemnou komplikací? Opravdu jsou Islanďané uzavření do sebe?

Autor přednášky navštívil Island devatenáctkrát. Dlouhodobě tam pobýval, když s Jakubem Havlem připravovali knížku Island – soulad protikladů. Pátrali po prvních Češích na ostrově, projeli tunely vyhloubenými českými stavbaři, potkali jediné stálé obyvatele centrální části Islandu. Natáčel zde i v rámci seriálu Cestománie.

Jeho přenáška nebude jen o turistických perlách, ale ukáže vám Island, který při krátké návštěvě nemáte šanci spatřit.

RNDr. Hynek Adámek (*1962)

Geograf, publicista a fotograf. Absolvent Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně, obor fyzická geografie. Publikuje od roku 1993. Účastník české expedice Živá Afrika do rovníkové a západní Afriky v roce 1994. Spoluautor stejnojmenné publikace z roku 1996, společně s Jiřím Hanzelkou a Miroslavem Zikmundem. V roce 2000 vyšla jeho kniha Čas je dar Afriky – Etiopie (společně s Pavlem Mikešem) a v roce 2003 vydal s Jakubem Havlem knihu Island – soulad protikladů. Od roku 2003 je externím redaktorem National Geographic Česko.

Během letní antarktické sezóny 2004/2005 byl členem týmu, který na ostrově Jamese Rosse vybudoval první českou vědeckou stanici na tomto kontinentu – stanici Johanna Gregora Mendela.

Vstupné 190 Kč za osobu se hradí na místě v hotovosti.

Své místo si prosím rezervujte na tel. + 420 607 208 201 nebo na e-mailu art-n-coffee@art-n-coffee.cz

Těšíme se na vás.