You are currently viewing Charitativní odpoledne s Kiwanis panenkou v Art-n-Coffee

Charitativní odpoledne s Kiwanis panenkou v Art-n-Coffee

KDY: v neděli 27. 8. od 15:00 do 18:00

 

Srdečně Vás zveme na Charitativní odpoledne s Kiwanis panenkou plné zábavy pro děti a rodiče, které proběhne v neděli 27. srpna 2023 od 15:00 do 18:00 hod. v Pasáži českého designu se zázemím v GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee.

Děti i rodiče si během tohoto odpoledne užijí spoustu her a aktivit – vymalují si svou papírovou Kiwanis panenku, zasoutěží si na stanovištích, poslechnou si pohádku a budou si moci pořídit svou vlastní Kiwanis panenku – látkového kamaráda, kterého si potom ztvární dle svých představ. Nákupem Kiwanis panenky pořídí zároveň druhou panenku, která bude darována dítěti do nemocnice.

Kiwanis panenka je totiž malá látková panenka s velkým posláním – pomáhat hospitalizovaným dětem přečkat dobu, kterou musí trávit v nemocnicích a na vyšetřeních. Usnadňuje komunikaci zdravotnického personálu s malými pacienty – lékařům pomáhá pochopit, co děti trápí, naopak dětem zase, co je na vyšetřeních čeká a jak bude probíhat jejich léčba. S dětmi Kiwanis panenka absolvuje celý nemocniční pobyt a stává se z ní kamarád, kterého si pak mohou vzít s sebou domů. A proč je bílá? Je jako plátno, které si děti mohou samy vymalovat podle svých představ. Kiwanis panenka je jeden z dlouhodobých projektů celosvětové dobrovolnické organizace Kiwanis International a v ČR a SR zpříjemňuje dětem jejich pobyt v nemocnicích již více než 20 let.

Více o projektu zjistíte v expozici Kiwanis panenek v Pasáži českého designu nebo na na webu kiwanis.cz.

Těšíme se na Vás.