You are currently viewing Degustace gruzínských vín v Art-n-Coffee

Degustace gruzínských vín v Art-n-Coffee

KDY: v pondělí 29. ledna 2024 od 18:00 hodin

Prezentuje: Karina Uhlíková ze Smart Buying Wine a speciální host Petr Voldán

 

Srdečně vás zveme na degustaci gruzínských vín “Cesty za vínem: po gruzínských vinicích” v GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee.

V pondělí 29. ledna od 18:00 ochutnáme na gruzínská vína s Karinou Uhlíkovou ze Smart Buying Wine a se speciálním hostem moderátorem, redaktorem, zpravodajem a spisovatelem Petrem Voldánem.

Vydejte se s námi do Gruzie – původní domoviny vína, za kterou ji uznávají i Francouzi. Zavítáme do regionu Kachetie ve východní Gruzii, a to konkrétně do rodinného vinařství v oblasti Telavi, které dnes vede Giorgi Dakishvili. Zjistíme více o historii produkce vína tradiční kachetinskou metodou – v obrovských amforách „kvevri“ zakopaných v zemi. Dovíme se také, jak se vyrábějí kvevri nádoby tradičním způsobem a jak nejmodernější technologií.

Nahlédneme dokonce pod pokličku gruzínské gastronomie, která k vínu neodmyslitelně patří, a vysvětlíme neobvyklou funkci “šefa” stolu při oslavách tzv. “tamady”. Přesto, že budeme degustovat víno, zjistíme také, čím je typická místní pálenka zvaná “Čača”. A čeká nás toho mnohem více.

O této oblasti Petr Voldán natočil dokument “Víno z pravěku” ze série pořadů ČT Postřehy odjinud.

Během večera bude možné zakoupit si či objednat vína a také si pořídit knihu Petra Voldána a nechat si ji podepsat.

Cena degustace je 550 Kč za osobu.

Své místo si prosím rezervujte na tel. + 420 607 208 201 nebo na e-mailu art-n-coffee@art-n-coffee.cz

Těšíme se na Vás.