You are currently viewing Guatemala a Belize – dva rozdílné světy v Art-n-Coffee

Guatemala a Belize – dva rozdílné světy v Art-n-Coffee

KDY: ve středu 4. října 2023 od 18:00 hodin

  

Srdečně Vás zveme do Art-n-Coffee na cestopisnou přednášku/zábavný stand-up Vladimíra Váchala: Guatemala a Belize – dva rozdílné světy.

Přednáška proběhne ve středu 4. října od 18:00 hodin.

Střední Amerika je nesmírně pestrým regionem, který má své jedinečné kouzlo. Právě zde se nacházejí dnes již dvě zcela odlišné země, které však sdílí určitou míru nebezpečí, stejně jako indiánské památky z dob, kdy této oblasti vládli Mayové.

Guatemala si i v 21. století zachovává ráz tradiční země, ve které se setkáte s běžným nošením indiánské módy, praktikováním rituálů s příměsí křesťanství či gastronomií, která se po staletí nezměnila.

Belize je rádoby moderním státem, kterému nechybí překrásné pláže, skvělé potápěčské lokality, ale i hrubost nočního života či okrajových částí měst. (To lze vnímat i ve větších městech Guatemaly, potažmo velké části amerického kontinentu.) Anglicky mluvící země se vymyká toliko typické španělštině, jenž pohltila většinu Ameriky na jih od Spojených států.

Přednáška Vladimíra Váchala vám představí obě země z mnoha úhlů pohledu a na skok vás zavede i do sousedního Hondurasu, kam se lze vydat za dalšími z řady indiánských měst své doby.

Vstupné 190 Kč na místě.

Své místo si prosím rezervujte na tel. + 420 607 208 201 nebo na e-mailu art-n-coffee@art-n-coffee.cz

Těšíme se na vás!