You are currently viewing Káva se srdíčkem pro Nadaci Olgy Havlové

Káva se srdíčkem pro Nadaci Olgy Havlové

V těchto a následujících týdnech budete mít možnost v různých pražských kavárnách získat za symbolickou částku 20 Kč srdíčko Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Přispějete tak na sbírku „Dobra není nikdy dost“ zaměřenou na pomoc lidem se zdravotním postižením.

Putovní akce byla zahájena v pondělí 21. 3. 2016 v naší KAVÁRNĚ & GALERII Art-n-Coffee (pasáž ČNB).

Koupí srdíčka přispějete na veřejnou sbírku Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) na podporu lidí se zdravotním postižením.
 

Na co jdou prostředky ze sbírky?

  • na nákup vozíků, sluchadel, kompenzačních a jiných zdravotních pomůcek
  • na pomoc organizacím poskytujícím služby dětem a dospělým se zdravotním postižením

Proč pomáháme?

  • Zdravotní postižení s sebou přináší velkou tělesnou a psychickou újmu, jak pro jednotlivce, tak i pro jeho okolí.
  • Pomůžeme-li pořídit pomůcky, které umožní navštěvovat školu, vrátit se do práce či komunikovat s přáteli a kamarády, zlepšíme kvalitu života těch, kteří se zdravotním postižením musí trvale žít. Pomůcky, které osoby se zdravotním postižením nezbytně potřebují k plnění svých základních potřeb, jsou velice drahé a často si je handicapovaní nemohou sami opatřit (invalidní vozík stojí kolem 70 – 80 tis. Kč, zdravotní pojišťovny na vozík přispívají částečně jednou za 5 let; sluchadlo pro neslyšící dítě stojí 20 – 25 tis. Kč, zdravotní pojišťovny přispívají paušálně kolem 5 tis. Kč na 1 sluchadlo jednou za 5 let).

Výbor dobré vůle založila paní Olga Havlová, první manželka prezidenta Václava Havla, počátkem roku 1990 v tradici Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných a Charty 77. Posláním VDV je pomáhat lidem, kteří se pro svůj nepříznivý zdravotní a sociální stav těžko včleňují do společnosti a nemohou se bez pomoci druhých sami o sebe postarat.

Děkujeme všem, kterým není osud lidí kolem nás lhostejný.

Tým Art-n-Coffee a VDV Nadace Olgy Havlové