You are currently viewing Koncert vokální skupiny PĚTNÍK v Art-n-Coffee

Koncert vokální skupiny PĚTNÍK v Art-n-Coffee

KDY: v pátek 1. prosince 2023 od 18:00 hodin.

 

Srdečně vás zveme na koncert vokální skupiny PĚTNÍK a možná ještě něco navíc v pátek 1. prosince 2023 od 18:00 hodin.

Na koncertu vokální skupiny PĚTNÍK, jedné z nejdéle působících acapelových skupin v České republice, se můžete těšit na písně známé i ty, které byly napsané zpěvákům přímo “na míru”.

PĚTNÍK

Vokální skupina Pětník vznikla v posledním roce minulého tisíciletí. Jak název napovídá, členů bylo tehdy pět. Pětník rychle vstoupil do hudebního povědomí a již v roce 2001 získal cenu diváků na tehdy největším folkovém festivalu Zahrada. Repertoár se od počátečních spirituálů, gospelů, lidovek a vícehlasých chorálů postupně rozšiřoval o swing, jazz a popové skladby, žánrové rozkročení Pětníku zůstalo dodnes.

S plynoucím časem procházelo složení skupiny i počet členů drobnými proměnami. Ty však neměly vliv na uměleckou dráhu a v roce 2010 získal Pětník diváckou Portu na stejnojmenném festivalu v Ústí nad Labem. Současně vychází první deska „V botách snů“, kterou následuje další „Pětník 2011“ ve čtyřhlasém aranžmá. U příležitosti 20letého výročí skupiny vyšlo třetí album „Pětník 20/19“, které mělo křest na vystoupení v Malostranské besedě.

Dnes je Pětník jednou z nejdéle působících acapelových skupin u nás a dá se považovat i za průkopníka žánru zpěvu bez hudebních nástrojů.

Nalaďme se na společnou notu a načerpejme novou energii v předvánoční čas.

Vstupné dobrovolné.

Své místo si prosím rezervujte na tel. + 420 607 208 201 nebo na e-mailu art-n-coffee@art-n-coffee.cz

 

Těšíme se na vás!