You are currently viewing Křest knihy Jany Renner: První – statečné – jedinečné

Křest knihy Jany Renner: První – statečné – jedinečné

 

Pátek 29. listopadu 2019 v 16:30   |

 

Srdečně Vás zveme do naší GALERIE A KAVÁRNY Art-n-Coffee, Na Příkopě 24, Praha 1 na křest knihy První – statečné – jedinečné autorek Jany Renner a Silvie Vondřejcové. Křest se uskuteční

 

v pátek 29. listopadu 2019 v 16:30.

 

Kniha vypráví 30 příběhů 30 výjimečných českých žen, které se zapsaly do české i světové historie. Začíná Magdalenou Dobromilou Rettigovou a končí Martinou Navrátilovou. Vyzdvihuje odvážné Češky a otevírá téma vzorů. Víte, jak se jmenovala naše první pilotka, první lékařka nebo první kandidátka na prezidentku? Přečtěte si příběhy Josefy Náprstkové, Božena Laglerové, Elišky Junkové, Anny Honzákové, Medy Mládkové, Věry Čáslavské, Marty Kubišové, Jaroslavy Moserové nebo Madeleine Albright.

Kniha vychází v roce, kdy si připomínáme 100 let od zavedení všeobecného volebního práva pro ženy a 30 let od sametové revoluce. Kniha je “o ženách”, ale může inspirovat i muže a je vhodná pro děti od 15 let.

Knihu si můžete zakoupit přímo na křtu a nechat podepsat Janou Renner autorkou textů, a Silvií Vondřejcovou, autorkou ilustrací a grafického řešení knihy.

Vstup na křest knihy První – statečné – jedinečné je volný.

Těšíme se na setkání s Vámi!

 

Jana Renner představuje knihu První – statečné – jedinečné