You are currently viewing Křest knihy Místečka spisovatelky Jany Renner

Křest knihy Místečka spisovatelky Jany Renner

KDY: v pátek 14. dubna 2023 od 18:00 hodin.

 

Srdečně vás zveme na křest knihy Místečka spisovatelky Jany Renner, která vyšla 6. 3. 2023 v nakladatelství Pointa. Součástí křtu bude vystoupení vokální skupiny Pětník.

Kniha povídek autorky Jany Renner zavede malé i velké čtenáře do zahrady za zeleným plotem. Tam se potkají postavy, které by se jinak nesešly. Laskavé příběhy s pohádkovými motivy doplněné originálními ilustracemi Karolíny Shipstead potěší dětské čtenáře a jejich rodiče i prarodiče.

Anotace knihy

Všechny cesty z okolí vedou za zelený plot na zahradu, která skrývá nejedno překvapení. Toto místo svým klidem láká postav(ičk)y, které by se pohromadě jinak nesešly.

Koho za zeleným plotem potkáte? Vyhraje u predátorů hlad a u kořisti pud sebezáchovy, nebo všechno nakonec dopadne úplně jinak?

Nechte se unášet povídkami pro děti a dospělé, kteří ještě nezapomněli, že kdysi byli dětmi. Místečka jsou pro všechny, kdo touží po laskavosti a po příbězích s dobrým koncem. A ty potřebujeme všichni – bez rozdílu věku.

O čem se v knize píše

Autorka píše o zvířatech, která mají vlastnosti lidí. Nejsou to bajky ani pohádky. Jsou to pohádkové povídky a příběhy s dobrým koncem. Místečka připomínají, že přidá-li se k běžným situacím, které zažíváme dnes a denně, síla lásky a laskavosti, narodí se naděje, že přes všechny tíživé situace společně vytvoříme lepší svět. A že svět je společné dílo všech, kteří se na jeho vzniku podílejí. Na každém z nás záleží. Víc, než si myslíte!

Pro koho je kniha určena

Kniha Místečka je pro všechny děti, které už umí číst, a pro rodiče, kteří čtou svým malým neposedům. Pro všechny zvídavé čtenáře, které baví ptát se a vymýšlet, co by mohlo nastat, kdyby… Příběhy autorka napsala tak, aby děti bavilo ptát se dospělých na jejich názor a zjišťovat další informace o postavách. Jana Renner doufá, že děti budou při čtení knihy Místečka tahat své dospěláky za rukáv a ptát se na všechno, čemu ještě nerozumějí.

Medailonek autorky Jany Renner

Vystudovala bohemistiku na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Knihy ji obklopují od dětství. Napsala knihu První-statečné-jedinečné – s podtitulem Češky, které zvolily tu méně pohodlnou cestu. Obdivuje odvážné lidi, kteří si stojí za svým názorem, ať se děje cokoliv. Živí se psaním (na různé způsoby) a mluvením. Komunikace je jejím denním chlebem. Pracovala jako tisková mluvčí, baví ji PR a fundraising a profesní i osobní cesty ji přivedly k dobročinným organizacím, které pomáhají dětem. Žije s rodinou v Praze a pravidelně utíká z města ven. Ráda vaří. A často sní s otevřenýma očima.

Vokální skupina Pětník

O hudební doprovod slavnostního večera se postará vokální skupina Pětník, která vznikla v posledním roce minulého tisíciletí. Jak název napovídá, členů bylo tehdy pět. Pětník rychle vstoupil do hudebního povědomí a již v roce 2001 na tehdy největším folkovém festivalu Zahrada získal cenu diváků. V roce 2010 pak získal diváckou cenu na festivalu Porta. Repertoár se od počátečních spirituálů, gospelů, lidovek a vícehlasých chorálů postupně rozšiřoval o swing, jazz a popové skladby, žánrové rozkročení Pětníku zůstalo dodnes.

Vokální skupina Pětník dosud vydala tři desky – V botách snů, Pětník 2011 a Pětník 20/19.

V současnosti je Pětník jednou z nejdéle působících acapelových skupin u nás a dá se považovat i za průkopníka žánru zpěvu bez hudebních nástrojů.

 

Vydáte se s námi do zahrady za zeleným plotem?

 

Křest knihy Místečka spisovatelky Jany Renner