You are currently viewing Marek Hilšer o svých zkušenostech z české lékařské humanitární mise v rovníkové Africe

Marek Hilšer o svých zkušenostech z české lékařské humanitární mise v rovníkové Africe

 

31. srpna 2020 v 18 hodin   |

 

Srdečně Vás zveme do naší GALERIE & KAVÁRNY Art-n-Coffee, Na Příkopě 24, Praha 1, na vyprávění senátora Marka Hilšera o české lékařské humanitární misi v rovníkové Africe.

 

V roce 2011 a 2012 jsem jako lékař dobrovolně působil v tomto keňském zdravotnickém zařízení. Mé „Povídání“ popisuje příběh pomoci českých dobrovolníků v rozvojové zemi, vypravuje o životních podmínkách chudých Afričanů a nastavuje zrcadlo naší vyspělé civilizaci. Vyprávění doplňují poutavé fotografie. V 90 minutách tak uvidíte africkou nemocnici, školu a nahlédnete do slumu.

Marek Hilšer

 

Keňa je zemí obrovských sociálních rozdílů a patří mezi 30 nejchudších států světa. Více než polovina obyvatel se nachází pod hranicí chudoby. Zatímco centrální část Keni prochází bouřlivým ekonomickým rozvojem, na venkově, kde žijí tři čtvrtiny lidí, je situace zcela jiná. Lidem se nedostává základní zdravotnické péče a děti nemohou studovat kvůli nedostatku škol. To vše má za následek vysokou úmrtnost matek a snadné šíření HIV. Mnoho pacientů navíc umírá zbytečně na léčitelné choroby nebo úrazy. Před necelými deseti lety začal v oblasti Nyamira zdravotník Aleš Bárta budovat zdravotnické zařízení. Zdravotnické zařízení v Itibu je v regionu, kde žije na 200 tisíc obyvatel, jediným zařízením poskytujícím základní lékařskou péči. Dnes je tam i za přispění českých mediků ročně ošetřeno přes 10 tisíc pacientů.

 

Marek Hilšer vypráví o svých zkušenostech z české lékařské humanitární mise v rovníkové Africe