You are currently viewing Peru – země plná kontrastů

Peru – země plná kontrastů

KDY: ve čtvrtek 20. dubna 2023 od 18:00 hodin.

Prezentuje: Karolína Kracíková a Jitka Rychnová

 

Srdečně Vás zveme na přednášku Peru – země plná kontrastů v GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee.

Přednáška proběhne ve čtvrtek 20. dubna 2023 od 18:00 hodin.

Přijďte si poslechnout povídání z dobrodružné cesty po Peru, která se uskutečnila v lednu a únoru 2023 během nestabilního politického režimu a občanských protestů.

Přednáška je zaměřená zejména na cestování po Peru v době jeho politických nepokojů, které v zemi probíhají od poloviny prosince minulého roku 2022 a jsou nejhorší za poslední dekády. Dozvíte se, jak protesty aktuálně ovlivňují cestovatele, ale i místní. Zároveň bude přednášejícími představen turisticky stále neobjevený sever Peru, kde jsou k vidění historické památky jako Chan Chan nebo pyramidy v Túcume vybudované kulturami Moche, Chimú. Chybět nebudou vtipné historky, fotografie z Amazonie, And či pouště.

Co všechno je možné zažít během jednoho měsíce cestování po Peru, se dozvíte od cestovatelek, které se vydaly poprvé do Latinské Ameriky objevovat krásy známé i neznámé turisticky oblíbené destinace – Peru, země plná kontrastů, chutí, barev, inckých památek a dechberoucích přírodních scenérií.

Tématem Vás provedou Jitka s Karolínou. Obě za sebou mají již řadu cestovatelských i vysokohorských dobrodružství. Pracovaly na Islandu, strávily měsíce v Nizozemsku, zdolaly nejvyšší vrchol Slovinska a studovaly jazyky s přesahem do geopolitiky. Potkaly se až pracovně na univerzitě a pouze s elementární znalostí španělštiny se vydaly procestovat třetí největší zemi Latinské Ameriky – Peru.

Vstupné 190 Kč za osobu se hradí na místě v hotovosti.

Své místo si prosím rezervujte na tel. + 420 607 208 201 nebo na e-mailu art-n-coffee@art-n-coffee.cz

Těšíme se na vás.

 

Peru - země plná kontrastů