You are currently viewing Přednáška Írán není arabská země v Art-n-Coffee

Přednáška Írán není arabská země v Art-n-Coffee

KDY: ve čtvrtek 21. března 2024 od 19:00

Prezentuje: Mgr. et Mgr. Vladimír Váchal

 

Srdečně Vás zveme na přednášku Írán není arabská země v GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee.

Přednáška proběhne ve čtvrtek 21. března 2024 od 19:00 hodin.

Islámská republika Írán bývá neprávem považována za zemi, kde snad zuří válka či projít se po ulici je nanejvýš nebezpečné. Přijďte se podívat na přednášku Vladimíra Váchala a společně tak poznat, jaký Írán ve skutečnosti je.

Kdysi stará Persie je dnes nádhernou zemí s nezměrným kulturním bohatstvím. Stavby, které sahají do naší historie přes více jak dvě tisíciletí, nejsou ničím ojedinělým, mešity z dob slavných dynastií se tyčí nejen v architektonickém klenotu, kterým je město Esfahán, ale i v mnoha dalších částech této slávou opředené země.

Nejkrásnější ale je přístup místních lidí k zahraničním návštěvníkům a jejich nezměrná pohostinnost. Nebojte se poznat Írán a nechte se okouzlit šarmem Íránců, který vám vyrazí dech.

Pro milovníky přírody pak Írán nabízí vše. Od vysokých hřebenů hor, po rozsáhlé písečné a solné pouště. V perském zálivu se leskne modrá hladina moře a okolí Kaspického moře je zas poseto políčky místních zemědělců.

V neposlední řadě je pak třeba připomenout, že Írán není arabská země! Žijí zde převážně Peršané a vězte, že například pravý perský bazar je nejen poklidný a plný rozličného zboží, ale nabízí také jedinečný a pravý náhled do orientu, jak ho známe jen z vyprávění cestovatelů!

Vstupné 190 Kč za osobu se hradí na místě v hotovosti.

Své místo si prosím rezervujte na tel. + 420 607 208 201 nebo na e-mailu art-n-coffee@art-n-coffee.cz

Těšíme se na vás.