You are currently viewing Přednáška o Chorvatsku, jak ho neznáte, v Art-n-Coffee

Přednáška o Chorvatsku, jak ho neznáte, v Art-n-Coffee

KDY: v úterý 16. dubna 2024 od 19:00 hodin.

Prezentuje: Veronika Flodrová

 

Srdečně Vás zveme na přednášku Chorvatsko, jak ho neznáte, aneb daleko od moře a blízko horám v GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee.

Přednáška proběhne v úterý 16. dubna 2024 od 19:00.

Přijďte poznat Chorvatsko trochu jinak…

Veronika Flodrová nás provede po méně známých oblastech Chorvatska, které jsou daleko od moře a blízko k horám, a dovolí nám tak poznat Chorvatsko za oponou plážového turismu.

Podíváme se do tajemných pohoří, k tyrkysovým řekám i jezerům, do hlubokých jeskyní i podzemních hangárů vytesaných v hoře, ale také nahlédneme k místním lidem – do jejich životů i domovů, kde teče rakija proudem.

Jaké přírodní krásy skrývá chorvatské nedotčené vnitrozemí?

Kolik hadů je člověk schopný potkat (a přežít) za týden?

Proč se Chorvatům neříká ne a proč se pro přežití na Balkáně musíte naučit pít rakiji?

Odhalte, jak se boří mýty člověka, který do Chorvatska nikdy nechtěl, protože “tady není nic hezkého, jen narvané pláže” a teď tu každý půl rok v roce vesele bydlí a nemůže bez něj být.

Kdo je Veronika Flodrová?

“Jsem delegátka a průvodkyně Chorvatskem i celým Balkánem a hlavně velká milovnice odlehlých míst této země, kam běžný turista chytající bronz u Jadranu nezamíří. Jsem také člověk, který v Chorvatsku před pár lety neviděl nic pěkného, ale práce delegátky a průvodkyně v této oblasti mi otevřela oči. Chorvatsko není totiž jen o moři a letní dovolené na pláži, je tu toho mnohem, MNOHEM více k nahlédnutí. A o tomto bude i tato přednáška – dozvíte se tipy na krásná a často neznámá místa, nahlédnete do mých zážitků z cest i spaní v autě, poznáte nedotčenou chorvatskou přírodu a pohostinné Chorvaty nalévající kolemjdoucím rakiji na každém kroku.”

Přednáška bude doplněna představením knihy a foto-průvodce méně známými místy Chorvatska s názvem Jadranská snoubenka. S knihou dorazí i samotná autorka Blanka Čechová.

Vstupné 190 Kč za osobu se hradí na místě v hotovosti.

Své místo si prosím rezervujte na tel. + 420 607 208 201 nebo na e-mailu art-n-coffee@art-n-coffee.cz

Těšíme se na vás.