You are currently viewing Přednáška Vladimíra Váchala: Írán není arabská země!

Přednáška Vladimíra Váchala: Írán není arabská země!

 

17. září 2020 v 18 hodin   |

 

Srdečně Vás zveme do naší GALERIE & KAVÁRNY Art-n-Coffee, Na Příkopě 24, Praha 1, na cestovatelskou přednášku Vladimíra Váchala o Íránu. Vladimír Váchal také do konce září v Art-n-Coffee vystavuje své abstraktní obrazy.

 

Vstupné na přednášku je 150 Kč. Rezervujte si místa na přednášku na telefonním čísle: 607 208 201.

Islámská republika Írán bývá neprávem považována za zemi, kde snad zuří válka či projít se po ulici je nanejvýš nebezpečné. Přijďte se podívat na přednášku Vladimíra Váchala a společně tak poznat, jaký Írán ve skutečnosti je.

Kdysi stará Persie je dnes nádhernou zemí s nezměrným kulturním bohatstvím. Stavby, které sahají do naší historie přes více, jak dvě tisíciletí, nejsou ničím ojedinělým, mešity z dob slavných dynastií se tyčí nejen v architektonickém klenotu, kterým je město Esfahán, ale i v mnoha dalších částech této slávou opředené země. Nejkrásnější ale je přístup místních lidí k zahraničním návštěvníkům a jejich nezměrná pohostinnost. Nebojte se poznat Írán a nechte se okouzlit šarmem Íránců, který Vám vyrazí dech. Pro milovníky přírody pak Írán nabízí vše. Od vysokých hřebenů hor, po rozsáhlé písečné a solné pouště. V perském zálivu se leskne modrá hladina moře a okolí Kaspického moře je zas poseto políčky místních zemědělců. V neposlední řadě je pak třeba připomenout, že Írán není arabská země! Žijí zde převážně Peršané a vězte, že například pravý perský bazar je nejen poklidný a plný rozličného zboží, ale nabízí také jedinečný a pravý náhled do orientu, jak ho známe jen z vyprávění cestovatelů!