You are currently viewing Přednáška Život a umění v Provence v Art-n-Coffee

Přednáška Život a umění v Provence v Art-n-Coffee

PŘEDNÁŠKA ZRUŠENA

KDY: ve středu 6. prosince od 18:00 hodin

  

Srdečně Vás zveme do Art-n-Coffee na přednášku Andrey Schmidt: Život a umění v Provence ve středu 6. prosince od 18:00 hodin.

Provence – to jsou voňavá fialová pole, malebné vesničky v horách, historie, která vás provází na každém kroku, nezapomenutelná gastronomie a lahodné víno… Poznejte tuto krásnou oblast jihovýchodní Francie očima Andrey Schmidt, ženy, která se do Francie přestěhovala v roce 1996 a žije tam dodnes.

O tom, jaká byla Provence dříve, nesvědčí jen knihy, dobové obrazy či příběhy, které se dědí mezi generacemi. Historie provází každodenní život tamních obyvatel – v architektuře a památkách. Jak se projevila Provence do historie umění? Vydejte se do Marseille, nejstaršího města celé Francie, nebo navštivte Aix-en-Provence. Znáte příběhy paláce Palais Longchamp nebo pevnosti If? Víte, jak vzniklo město Aix?

Provensálské umění najdete i na talíři – co všechno patří do tradiční polévky Bouillabaisse, jak chutná navette nebo jaké dezerty si dopřávají v Provence na Vánoce? Andrea Schmidt vám pootevře gastronomické okénko. A třeba nezůstane jen u slov a vás čeká malé degustační překvapení.

Čím je ještě Provence jedinečná? Taškami na střechách v typických vesničkách, studnami a kašnami, kamennými zídkami restanque a mnohými dalšími zajímavostmi a kuriozitami. Určitě neminete ani provensálský „Hollywood“ Marcela Pagnola, francouzského spisovatele, dramatika a filmaře. Máte se na co těšit.

Vychutnejte si Provence na pohodovém posezení s Andreou Schmidt.

Andrea Schmidt

Pochází z Čech, ale od roku 1996 žije v jižní Francii. Tam také vystudovala Francouzskou civilizaci a historii umění na Univerzitě v Aix-en-Provence. Umění provází její život: “Maluji co cítím a prožívám. Je to můj svět! Svými obrazy se snažím předat vzkazy i pozitivní energii. Aktivně vystavuji a lektoruji historii umění a malbu. Můj styl je směsice symbolismu, surrealismu a snového stylu,” říká Andrea Schmidt.

Vstupné 190 Kč na místě v hotovosti.

Své místo si prosím rezervujte na tel. + 420 607 208 201 nebo na e-mailu art-n-coffee@art-n-coffee.cz

Těšíme se na Vás!