You are currently viewing Tomáš (SMOT) Svoboda v Art-n-Coffee

Tomáš (SMOT) Svoboda v Art-n-Coffee

 

Úterý 3. března 2020 v 18:00 hodin   |

 

Srdečně Vás zveme do naší GALERIE & KAVÁRNY Art-n-Coffee, Na Příkopě 24, Praha 1, na výstavu obrazů Tomáše SMOT Svobody. Vernisáž první samostatné výstavy Tomáše Svobody s názvem “Začátek” se uskuteční v úterý 3. března 2020 v 18:00 hodin.

Kurátorkou výstavy je Renáta Mužíková.

Těšíme se na setkání s Vámi!

 

Tomáš SMOT Svoboda v Art-n-Coffee - pozvánka

 

O TOMÁŠOVI SVOBODOVI

“Miluji mého syna Tedíka, baví mě kreslení a rád žiji v Brně.”

Tomáš Svoboda

Kreslení ho bavilo již od dětství, ale přednost raději dával sportu. Postupně vyzkoušel fotbal, tenis, ale zamiloval se do baseballu, kterému se aktivně jako hráč a nyní trenér věnuje přes 30 let.

I tak ho malování provázelo celým jeho dosavadním životem, ať už to bylo při studiu architektury na vysoké škole nebo potom při práci grafického designéra.

Mezi oblíbené autory Tomáše Svobody patří Alfons Mucha, Gustav Klimt, Egon Schiele nebo Adolf Born či Kája Saudek. V architektuře obdivuje funkcionalismus, secesi a brutalismus.

“Nejvíc se učím od mého syna, ukázal mi, co jsem dávno zapomněl. Dělat věci jen tak pro radost. Proto teď večer po práci, kdy už rodina spí, usedám ke stolu a kreslím si, jen tak pro radost. Baví mě to a naplňuje.”

Tomáš Svoboda

Více jak 10 let pracuje na volné noze a měl možnost spolupracovat s firmami jako Illusion Softworks, 2kCzech, Honeywell, CompuGroup Medical či Konica Minolta. Mezi dlouhodobé klienty Tomáše Svobody patří Česká baseballová asociace nebo European Softball Federation.