You are currently viewing Vernisáž expozice TyTaky v Art-n-Coffee a Pasáži českého designu

Vernisáž expozice TyTaky v Art-n-Coffee a Pasáži českého designu

KDY: v pátek 20. 10. 2023 od 18:00 hodin.

  

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy obrazů Jarmily Dittrichové TyTaky v expozici v Pasáži českého designu a v GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee.

V pátek 20. října 2023 v 18:00 slavnostně zahájí výstavu svých obrazů v expozici v Pasáži českého designu a v naší kavárně malířka Jarmila Dittrichová. Příjemnou atmosféru slavnostního zahájení výstavy dokreslí hudební program Matěje Kocourka a Miroslavy Časárové.

Jarmila Dittrichová je umělkyní, která pochází z Litoměřic. Sama sebe vyjadřuje skrze umění. Svou původní tvorbu představovala mimo jiné v projektu klapek na mnoha ročnících Zlín Film Festivalu. Po letech malování naivních obrázků se rozhodla, že by její obrazy měly mít větší hloubku a sdělení. Proto vznikl její nový koncept “TYTAKY”, který má vyvolat ve svých divácích emoce, úvahy, nadšení, obavy či vzpomínky. Malířka je milovnicí módy a už jako malá toužila být módní návrhářkou, a tak barvy a estetické pohledy obléká do svých obrazů.

„Jde o alegorii do duše diváka a o sdílení našich příběhů, protože nejkrásnější příběh je přeci ten náš. I já mám své příběhy a “TYTAKY” od významu “ty to máš taky.” Komunikace a emoce bez slov jsou hlavními tématy mého umění, kde každá hlava v obraze nese osobní vzkaz pro diváka. Mé obrazy jsou výzvou k hlubší sebereflexi a prozkoumání vlastních emocí,“ říká sama autorka.

Těšíme se na vás na vernisáži.