You are currently viewing Vernisáž k výstavě obrazů Soni Midrlové

Vernisáž k výstavě obrazů Soni Midrlové

 

Pátek 2. října 2020 v 18:00 hodin   |

 

Srdečně Vás zveme do naší GALERIE & KAVÁRNY Art-n-Coffee, Na Příkopě 24, Praha 1, na vernisáž výstavy abstraktních obrazů Soni Midrlové. Vernisáž se uskuteční v pátek 2. října 2020 v 18:00. Přijďte posedět u šálku dobré kávy s lahodným zákuskem a pokochat se obrazy Soni Midrlové. Jako hudební doprovod na vernisáži na živo zahrají La Mind. Těšíme se na setkání s Vámi!

Výstava v Art-n-Coffee probíhá od 1. do 31. října 2020.

Vystaveno bude 10 velkých pláten včetně obrazu 3D Modré vlny o velikosti 70×100 cm z úvodní fotografie této události. Série 6 velkých obrazů ve formátu 100×120 cm malovaných technikou akrylu na plátně nese název „Volání ze severu“. Inspirací byly Soně Midrlové severské země se svými vysokými horami, průzračnými jezery, divokými vodopády, mrazivým osvěžujícím ovzduším.

Vždy jsem se chtěla podívat např. na Island, do Norska, Švédska. Rok jsem žila ve Švýcarsku a moc mi ta země chybí. Touto výstavou jsem si ji chtěla alespoň trošku připomenout. Mým záměrem bylo, aby z obrazů byl cítit klid, lehké mrazení, svoboda a aby současně působily povzbudivě energeticky na oko pozorovatele. Aby měl člověk při jejich pozorování hned o něco lepší náladu.

Jelikož se jedná o abstraktní obrazy, není pozorovateli zcela konkrétně předloženo, jak má obraz vnímat. Velice mě baví, když mi lidé říkají, co všechno v mých dílech vidí. Každý něco jiného. Vybírala jsem studené odstíny barev, hlavně modrou, zelenou, ale i fialovou s černou…

Soňa Midrlová

Série 3 abstraktních obrazů o rozměrech ve formátu 100×100 cm je z cyklu “Na vlně abstrakce”. Obrazy jsou si podobné svou technikou nanášení barev, ale barevně a celkovým dojmem se jeden od druhého liší. Barva na obrazy byla nanášena špachtlí, štětci i prsty.

 

Vernisáž k výstavě obrazů Soni MidrlovéVernisáž k výstavě obrazů Soni Midrlové

 

Více o autorce výstavy Soně Midrlové:

Soňa Midrlová se narodila v roce 1988 v Třebíči. Vystudovala uměleckoprůmyslovou školu ve Velkých Opatovicích a Univerzitu Palackého v Olomouci. V době studií měla možnost se pohybovat v různých ateliérech a seznámila se s technikami jako je: kresba, malba, grafika, fotografie, intermédia, modelování – sochařství, kov – objekt a šperk, textilní tvorba, keramika. Soňa Midrlová nejčastěji používá techniku akrylu na plátně, malbu štětcem, špachtlí a nebo prsty, kresbu nebo perokresbu.

O sobě Soňa Midrlová říká:

Můj svět – „Tvořím, tedy jsem“

Kreslím, maluji nebo cokoli tvořím prakticky celý život. Jedna z mých raných vzpomínek je na to, jak jsem kreslila obrázky pastelkami podle jedné knížky a rozdávala je kamarádkám ze školky a u toho si přála být jednou malířkou.

Maluji hlavně později večer a někdy končívám až k ránu. Jsem totiž typická sova a navíc potřebuji na svou tvorbu co nejvíce klidu. V noci se mohu zcela soustředit a mohu povolit uzdu své bohaté fantazii a kreativitě.

Mojí největší inspirací je příroda, rostliny, obloha, svět kolem nás. Zkrátka naše Matka Země. V budoucnu mám v plánu udělat výstavu maleb na téma květin, rostlin, zvířat, nebráním se ani figurálním motivům a architektuře.

Soňa Midrlová