You are currently viewing Vernisáž výstavy fotografií projektu 30 SHADES OF woMEn

Vernisáž výstavy fotografií projektu 30 SHADES OF woMEn

KDY: v pátek 16. července 2021 od 16:00 do 18:00 hodin

Výstava od 16.7. do 31.8.

  

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy fotografií projektu 30 SHADES OF woMEn herečky a performerky Heleny Urban, fotografa Vojtěcha Brtnického a vizážistky Aleny Štěpánové.

Heleně Urban často v minulosti říkali, aby předváděla ve svých výkonech více ženskosti. Onu ženskost tak hledala po třicet týdnů v různých polohách a typech či archetypech. Vznikl vizuální projekt nazvaný 30 SHADES OF woMEn, zobrazující 30 různých podob jedné ženy a na to navazující zážitky a reflexe.

Přijďte si prohlédnout výsledek a třeba se i inspirovat k vlastnímu experimentování. Profesionální fotografie z projektu uvidíte v kavárně Art-n-Coffee od 16.7. 16:00 (začátek vernisáže) a lze si je i zakoupit.

Součástí vernisáže bude i proměna 3 žen do různých archetypů a debata o jejich zážitku. Ženy si předem vyberou typ, který by si chtěly vyzkoušet – ať už blízký jejich osobnosti, nebo vzdálený. Alena Štěpánová jim pomůže vyzdvihnout ty vizuální stránky, které k typu náleží a žena se vydá na chvíli “do světa”, zažít si sama sebe i reakce okolí. Nakonec je Vojtěch Brtnický zachytí na fotografii. Během vernisáže bude probíhat například i interaktivní hlasování o jednotlivých typech.

Těšíme se na vás!