You are currently viewing Vernisáž výstavy GRAFOBRAZY Jana Homoly ART332

Vernisáž výstavy GRAFOBRAZY Jana Homoly ART332

KDY: ve čtvrtek 13. dubna 2023 od 18:00 hodin.

Kurátor výstavy: Reny Mužíková

 

Srdečně vás zveme na výstavu GRAFOBRAZY Jana Homoly Art332 v GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee.

Ve čtvrtek 13. 4. 2023 v 18 hodin v naší kavárně slavnostně zahájí výstavu svých grafobrazů Honza Homola ART332, kurátorkou jeho výstavy bude Reny Mužíková.

Hudba, která je vidět, ale není slyšet je prý přelud. Ale ví se, že cokoli, na co pomyslíme existuje. Někde a nějak. Jen se musíme umět dívat a chtít hledat.

Někdy třeba stačí se procházet a nahlížet z ulice do oken. Jsou zavřená a za nimi je člověk. Lidé. Mají v ruce hudební nástroje. Hrají. Myslí si, že je u toho nikdo nevidí, tak jsou uvolnění a sví. Skuteční. Za skly svých příbytků provádějí jakousi tajemnou pantomimu. Tuhle asi zní krásný, étericky naléhavý hlas flétny, vedle vržou housle. Zatím sice dost falešně, ale to nevadí, vždyť o nic nejde. Tady se sešli dva staříci, kteří kdysi hrávali v hornickém dechovém orchestru. Zbyli už jen oni dva, tak občas muzicírují spolu. Ach! Támhle se někdo sklání nad klaviaturou. Není mu sice vidět do tváře, ale jeho gesta jsou natolik smyslná, že tóny pronikají pod kůži i v tichosti. Venku ševelí ruch ulice a díky obrazům i naší fantazii se rozeznívá hudba v nás. Bůh ví, co vlastně hrají. Ale my to právě cítíme.

Jak vznikly a co přesně jsou grafobrazy se teď a tady nedočtete, protože by byla škoda připravit vás o překvapení.

Zvídavost je krásná vlastnost. Tak to přijďte zjistit 13. dubna v 18 hodin do Art-n-coffee na výstavu Honzy Homoly Art332.

Těšíme se na vás.