You are currently viewing Vernisáž výstavy MÝMA OČIMA obrazů Petra Boudy v Art-n-Coffee

Vernisáž výstavy MÝMA OČIMA obrazů Petra Boudy v Art-n-Coffee

KDY: ve čtvrtek 1. 2. 2024 od 18:00 hodin.

Kurátor výstavy: Reny Mužíková

  

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy MÝMA OČIMA obrazů Petra Boudy v GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee.

Ve čtvrtek 1. února 2024 v 18:00 bude v naší kavárně slavnostně zahájena výstava MÝMA OČIMA obrazů fotografa a výtvarníka Petra Boudy pod kuratelou Reny Mužíkové.

Petr Bouda

Petr Bouda je známý svým jedinečným stylem prolínání fotografie s digitálním uměním. Inspirován krásou Francie zachycuje svým objektivem podmanivé okamžiky a zaměřuje se na různá témata, jako jsou krajiny, architektura, lidé nebo každodenní scény.

Tyto reálné fotografie pak přetváří na svém počítači do podoby fascinujících digitálních uměleckých děl. Díky síle digitální manipulace přidává vrstvy představivosti, zvýrazňuje barvy, textury a detaily a vdechuje svým výtvorům osobitý umělecký styl.

Boudův styl lze charakterizovat harmonickým spojením realismu a digitálního umění. Umně kombinuje autentickou podstatu původní fotografie se svou uměleckou interpretací a vytváří vizuálně působivé kompozice, které vyvolávají emoce a vyprávějí poutavé příběhy.

Jeho digitální výtvory představují živé a surrealistické krajiny, v nichž se stírají hranice mezi realitou a představivostí. Díky pečlivé pozornosti věnované detailům a smyslu pro kompozici odrážejí Boudovy digitální malby jeho vášeň pro fotografii i umělecké vyjádření. Jeho díla ukazují krásy Francie tvůrčí optikou a nabízejí divákům nový pohled a pozvání ponořit se do světa, kde se realita prolíná s autorovou představivostí.

Těšíme se na vás na vernisáži.