You are currently viewing Vernisáž výstavy MySelf Karolíny Koblen v Art-n-Coffee

Vernisáž výstavy MySelf Karolíny Koblen v Art-n-Coffee

KDY: ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 18:00

  

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy MySelf Karolíny Koblen v Art-n-Coffee

  

KAROLINA KOBLEN – MySelf

Zář neonů, housemusic, fashion, klubová scéna, retro náboj haute couture a mezi tím vším jedna dandy girl. Ironie, ale taky sebeanalýza, proměny a nejistota. Karolina Koblen svou tvorbou umí diváka přivábit a zmást. Její figury jsou spíš nestálé, mohou působit nedospěle, vždy se odkrývají jakoby v náznacích, a když už si myslíte, že jim rozumíte, objevíte něco nečekaného, co vás dostane zase na začátek hledání.

A to je právě ono.

Obrazy pak dávají větší prostor fantazii. Můžete si o nich přece myslet co chcete, možná se v nich i poznat – když si to umíte přiznat.

Karolina je zvláštní tvor. Jakoby vyskočila z klipů britských undergroundových kapel. Mohla by být stejně tak múzou jako i přítelem Andyho Warhola. Když si představíte Berlín na konci osmdesátek, mohli byste jí potkat na ulici nebo v metru s nějakou hodně odvázanou partou. Je jako chamelon. Ziggy Stardust české výtvarné scény? Její obrazy totiž působí, jako by se neustále měnily před očima. Karolinin rukopis je přitom poznatelný. Ať maluje bytostní auru nebo porcelánové figurky v nakašírovaných šatech – stále je to ona. Nejčastějším modelem je sama sobě. Když “tvoří” někoho jiného, vybírá si osoby, které jsou “na cestě”, zajímají ji openmind a random bytosti, aby stejně nakonec i do nich v obrazech promítla svoje nevyzpytatelné a věčně těkající já.

Reny Mužíková

kurátorka