You are currently viewing Vernisáž výstavy obrazů Michaely Petrů PROPOJENÍ

Vernisáž výstavy obrazů Michaely Petrů PROPOJENÍ

KDY: v úterý 7. února 2023 od 18:00 do 20:00 hodin

Kurátorka výstavy: Reny Mužíková

 

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy obrazů akademické malířky Michaely Petrů PROPOJENÍ v GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee.

Vernisáž se uskuteční v úterý 7. února 2023 v 18 hodin v naší kavárně.

Na uvítanou zahraje skvělá písničkářka, skladatelka, hráčka na klávesové nástroje a kytaristka Monika Sonk!

Michaela Petrů, výrazná absolventka Rittsteinova ateliéru na AVU, je známá svým zkoumáním hranic malby a možností materiálu.

Ve svých obrazech autorka rozpracovává také detailněji různorodost sociálních vrstev. Zajímají ji konvence, stereotypy motivací, tužeb a cílů jednotlivých mainstreamových skupin i bohémských subkultur. Malířka s humornou nadsázkou na jedné straně groteskně vykresluje solidní úředníky a stoprocentně výkonné managery prahnoucí po vrcholných postech a na druhé straně předvádí bizarní hippstery a bohémy hédonicky hltající obskurní večírky. Srovnává tak kontrast mezi nekonvenčním bohémským a klasickým usedlejším životním stylem.

Prolínání komerční a alternativní zóny, míšení trendů, módy a stylů zobrazuje malířka se shovívavostí a nadhledem. Přizpůsobuje tomu i formální, technologické zpracování obrazů. Inovativně využívá také streetartovou techniku “Stickers Art”. “Klasickou” akrylovou či fluoroakrylovou malbu kreativně kombinuje s barevnými samolepícími foliemi, které prořezává, přelepuje a díky tomu vytváří jakousi volnou pop-artovou koláž portrétů, komických postav, motivů, znaků, reklam a předmětů denní potřeby zobrazující výstižně mozaiku i přirozený chaos života.

Na výstavě PROPOJENÍ v GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee se Michaela více zaměřuje na vztahové téma, jedná se o “propojení” mezi mužem a ženou (duševní i vztahové), vnitřní pocity i další věci, ať už pozitivní nebo negativní, které z něj plynou.

Těšíme se na vás!

 

ernisáž výstavy obrazů Michaely Petrů PROPOJENÍ