You are currently viewing Vladimír Váchal: Totalitní neznámo – Severní Korea

Vladimír Váchal: Totalitní neznámo – Severní Korea

KDY: ve středu 19. října 2022 od 19:00 do 21:00 hodin

Prezentuje: Vladimír Váchal

 

Srdečně Vás zveme na přednášku/zábavný stand-up Vladimíra Váchala o Severní Koreii v GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee.

Severní Korea je země, kterou zná každý, přesto se do ní vydává jen zlomek cestovatelů. Jak to vypadá v KLDR okem plzeňského cestovatele Vladimíra Váchala? Přijďte si poslechnout přednášku, která vás povede trasou jeho týdenní cesty, neboť na další pobyt se mu nepodařilo získat oprávnění.

Co všechno viděl nebo spíš mu bylo ukázáno, můžete také vidět na mnoha fotografiích, které pořídil v květnu roku 2016. Z této netradiční cesty sebou přivezl také mnoho zajímavých věcí, které budete mít možnost zakoupit a prohlédnout si po skončení přednášky.

Vydejte se do země, kde se zastavil čas a vše je podřizováno přísnému řádu. Pojďte navštívit a podívat na podobu dnešní KLDR.

 

Tři otázky pro Vladímíra Váchala?

1) Vláďo, co je smyslem plánovaných přednášek v GALERIE & KAVÁRNY Art-n-Coffee a Pasáží českého designu?

Hledal jsem místo, které by mělo příjemnou komorní atmosféru a zároveň bylo v centru dění. Kavárna v pasáži je tak ideálním místem nejen pro přednášení o cestách, ale i místem, kde vystavuji své obrazy spolu s dalšími umělci. Smyslem těchto akcí je obohatit, potěšit, příchozí nejen vtipným vyprávěním o netradičních destinacích, ale také představit projekt Pasáž českého designu.

2) Proč sis vybral právě Severní Koreu, na co by si případné zájemce pozval?

Je to takové totalitní neznámo. Rád jezdím do zemí, kam se normálně nejezdí. No a Severní Korea je toho příkladem. Je to taková přednáška/zábavný stand-up. No přijďte si to poslechnout! 🙂

3) Co dělá tlumočník, cestovatel s duší dobrodruha, když nemůže cestovat?

Maluje. Jednoznačně maluje.

 

Kdo je Mgr. et Mgr. Vladimír Váchal?

… o sobě říká, že je cestovatel, tlumočník, průvodce a abstraktní malíř. V poslední době se opět věnuje průvodcování po Íránu, malbě abstraktních obrazů, tlumočení perštiny a aktivně přednáší o svých zahraničních cestách.

Po několika letech studií a celkem bouřlivého života započal život zcela nový. Během psaní své knihy se přestěhoval z Plzně do Prahy a zatoužil po klidnějším životě. Naplno se začal věnovat umění, vystudovaná práva jsou mu vzpomínkou a zaměření na oblast Blízkého východu zůstává jeho prací i koníčkem.

Autor se věnuje abstrakci od roku 2005, kdy vznikl jeho první obraz na malířském plátně. Pokud zrovna není v zahraničí, tráví většinu času ve svém dejvickém ateliéru. V plánu má uspořádat řadu dalších výstav a krom cest do milovaného Íránu i procestovat destinace, které nejsou příliš populární.

Abstraktní malbu vnímá autor jako způsob odpočinku a náhodnou směsici barev, která se s odrazem na jeho kreativitu, objevuje na plátnech v minimalistických, divokých i značně bizarních podobách. Ty povětšinou drží formát 70 x 70 centimetrů. Nemělo by se také opomenout, že autor miluje čtverce! Považuje je za naprosto dokonalé geometrické tvary.

 

Těšíme se na vás!