You are currently viewing Výstava ČASOPROSTOR malíře Jiřího Bělohlávka v Art-n-Coffee

Výstava ČASOPROSTOR malíře Jiřího Bělohlávka v Art-n-Coffee

KDY: ve čtvrtek 2. 5. 2024 od 18:00 hodin.

Kurátor výstavy: Reny Mužíková

  

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy ČASOPROSTOR obrazů malíře Jiřího Bělohlávka v GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee.

Ve čtvrtek 2. května 2024 v 18:00 slavnostně zahájíme výstavu ČASOPROSTOR obrazů malíře Jiřího Bělohlávka pod kuratelou Reny Mužíkové.

Jiří Bělohlávek se vyučil se elektromechanikem a prošel několika profesemi. Zásadní význam pro něj mělo setkání s akad. malířem Janem Rusňákem a akad. malířem Jaroslavem Malátkem. V letech 1978-83 u něj pracoval v pronajatém ateliéru, kde vytvářel obrazy s krajinnými náměty a zátiší s barevností fauvistů. V devadesátých letech minulého století tvůrčí práci postupně omezoval a stále více času a energie věnoval podnikatelské činnosti ve svém oboru. Po roce 2000 se ale vrací k malbě abstraktních obrazů.

Díla Jiřího Bělohlávka se nacházejí v tuzemských soukromých sbírkách i v galeriích, a to nejen u nás, ale také v Anglii, Německu, Austrálii, Bermudách, Kanadě a Kubě (Galerie ART LINEA Praha, Galerie – Antik Hotel Sofia Litomyšl, Galerie Linea Pardubice, V-ATELIER Tišnov, R.A.N. Art Gallery Broadway New York, Bermuda Arts Centre Bermudy, The Stowehof Stowe Vermont, Centro de Arte Contemporáneo Kuba, soukromá sbírka v Kanadě a dalších). Stálé instalace jeho obrazů jsou k vidění také v Brně ve společnosti Optimal-Energy.cz, a. s., a v Rozsochách ve školícím středisku stejné společnosti (Optimal-Knowledge, s. r. o.).

Těšíme se na vás na vernisáži.