You are currently viewing Výstava KRÁSA EXISTENCE Lucie Hanykové v Art-n-Coffee

Výstava KRÁSA EXISTENCE Lucie Hanykové v Art-n-Coffee

KDY: v úterý 4. června 2024 od 17:30 hodin.

Kurátor výstavy: Reny Mužíková

  

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy KRÁSA EXISTENCE obrazů malířky Lucie Hanykové v GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee.

V úterý 4. června 2024 v 17:30 slavnostně zahájíme výstavu KRÁSA EXISTENCE obrazů malířky Lucie Hanykové pod kuratelou Reny Mužíkové.

„Vepsat do interiéru kousek sebe a vytvořit z něj osobitý domov pomohou předměty, ke kterým máte vztah a vychází z vaší podstaty.“

K olejomalbě se Lucie Hanyková dostala před více než 20 lety a velmi ji uchvátila. Miluje práci s olejovými barvami, vrstvení a různé techniky, které propůjčují jejím plátnům autenticitu. Jejím oblíbeným nástrojem k nanášení oleje se stala špachtle. Ve svých obrazech ráda nechává promlouvat samotné barvy v jejich nespoutané a nevšední podobě. Věří, že umění dává každému prostoru finální a osobitý dotek. Finální dotek dokonalosti a souznění, ten, který vždy chtěla tvořit.

Inspirací jsou pro ni hlavně lidé, jejich představy a tajná přání, čím se obklopují, co mají rádi. Ve své fantazii spřádá příběhy, které přenáší do svých obrazů ve formě pocitů i konkrétních prvků. Ráda by, aby v jejích dílech lidé našli kousek sebe. Aby si na kytaru z jejího obrazu měli chuť zahrát a snad i slyšeli její tón, či toužili vzít za kliku a vstoupit do kouzelných míst, která jsou za dveřmi.

Těšíme se na vás na vernisáži.