You are currently viewing Výstava  Petra Bambouska v Art-n-Coffee

Výstava Petra Bambouska v Art-n-Coffee

Wildlife – nová dimenze fotografie

Propojení jedinečných dovedností špičkového wildlife fotografa Petra Bambouska a specialisty na zpracování velkoformátové fotografie Miloslava Riegla dalo impulz pro vznik výstavy, kterou můžete v GALERII a KAVÁRNĚ Art-n-Coffee navštívit od 22. 5. 2019.

Na fotografiích Petra Bambouska, světově uznávaného fotografa, uvidíte úchvatné záběry zvířat z Bornea, Panamy, Pantanalu, Kostariky, Botswany a z dalších expedic, na které se od roku 2002 už mnohokrát vydal.

Vizuální zážitek vystavených fotografií je umocněn jejich unikátním způsobem zpracování a využitím speciálních fotomateriálů od RIEGL PHOTOLABORATORY.

Vernisáž výstavy proběhne v GALERII a KAVÁRNĚ Art-n-Coffee ve čtvrtek 6. června od 17 hodin. V tento den navýšíme počet vystavených fotografií a zaplníme i prostory naší přilehlé pasáže.

Petr Bambousek se více než 15 let věnuje fotografii zvířat. Za nimi podnikl přes 40 expedic do tropů po celém světě. Jeho fotografie můžete vidět na autorských výstavách, na internetu i v celé řadě českých i zahraničních časopisů. Mnoho jeho fotografií uspělo v našich i mezinárodních soutěžích, jako je např. Czech Press Photo, Nature’s Best Photography, Bird Photographer of the Year, Sony World Photography Awards, Big Picture Awards, Nactus Awards nebo té nejprestižnější Wildlife Photographer of the Year. Tam se jeho, dnes již proslulá, fotografie Makaka chocholatého ze Sulawesi v roce 2015 umístila ve finále a stala se hlavním motivem celého ročníku. Navazující výstava pak cestovala po celém světě.

 

 

 

Art-n-Coffee je nejen kavárnou ale i prodejní galerií kamenných soch vytesaných sochaři v africkém Zimbabwe. V naší e-GALERII si prohlédněte také sochy, které máme uloženy v depozitáři, nebo je vytavujeme na jiných místech než v GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee.